Výběr barvy iPhonu

Zákazník si vybírá iPhone podle generace, ceny, parametrů fotoaparátu, displeje, baterie, u zánovních nebo použitých telefonů samozřejmě hraje velkou roli stav telefonu. Důležitý je pro kupujícího ale i výběr barvy, která upevňuje jeho vztah k zařízení. Barva může navíc s ohledem na svoji oblíbenost a tím skladovou dostupnost způsobit rozdílné ceny jinak parametrově stejných modelů.

Jaká je nejoblíbenější barva iPhonu?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Oblíbenost barev u zákazníků se často liší podle geografické polohy prodeje a je samozřejmě ovlivněna nabídkou barev aktuální modelové řady iPhonu. Apple navíc nezveřejňuje informace o prodejnosti barev. A i kdyby tomu tak bylo, tyto prodejní údaje nemusí odrážet preference zákazníků nakupujících použité iPhony.

Níže jsou existující barvy jednotlivých modelů z naší nabídky a několik poznámek u novějších generací, které lze vyčíst z dostupných zdrojů a které si nekladou nárok na objektivnost.

iPhone 12 Pro a Pro Max

Grafitový , stříbrný , zlatý , tmavě modrý

U tohoto modelu je oblíbená modrá a zlatá. Modrá zřejmě vzhledem k tomu, že tento odstín byl nově představen až u této generace. Tmavě modré iPhony jsou elegantní a poutavé a nepodobají se žádným jiným modelům iPhonů na trhu. Zlatá je vyhledávaná, protože je známkou modelů vyšší třídy a vyjadřuje výjimečnost.

iPhone 12 a 12 Mini

Bílý , černý , tmavě modrý , zelený , červený , fialový (od 2021)

Zákazníci mají rádi bílé, červené a modré modely. Modré ze stejných důvodů jako u vyššího modelu. Nákupem červené verze zákazník přispívá na boj s pandemiemi. Menší oblibu má zelená.

iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Vesmírně šedý , stříbrný , zlatý , půlnočně zelený

Oblíbená jsou zlatá a stříbrná provedení z již uvedených důvodů - nabízejí prvotřídní vzhled a dojem.

iPhone 11

Bílý , černý , zelený , žlutý , červený , fialový

Nejčastější (konzervativní) volbou jsou bílá a černá, které jsou u základních řad trvale oblíbené. Vyhledávané jsou také červená a fialová, která se u iPhonu 11 objevila poprvé. Nejméně oblíbená je žlutá a zelená, i když ta byla také u tohoto modelu novinkou.

iPhone XS a XS Max

Vesmírně šedý , stříbrný , zlatý

Návrat luxusní zlaté barvy.

iPhone XR

Bílý , černý , modrý , žlutý , červený , korálový

Bílá se objevuje u iPhonu teprve podruhé. Světlý odstín modré a korálová se již u pozdějších generací neobjevily, takže zajišťují originalitu a snadné rozpoznání verze iPhonu.

iPhone X

Vesmírně šedý , stříbrný

Omezení palety jen na dvě barvy nevyvolalo u zákazníků nadšení.

iPhone 8

Vesmírně šedý , stříbrný , zlatý , červený

Nový světlejší odstín zlaté s nádechem mědi, jinak oproti předchozím generacím nic nového.

iPhone SE

Bílý , černý , červený ,

Klasická trojice barev - konzervativní černá a vzhledově čistá bílá, se kterými nemůžete nic pokazit a k tomu navíc pro odvážlivce výrazná červená.

První iPhone byl nabízen v jediné černé barvě. Ve čtvrté verzi přibyla bílá a v páté verzi další barvy. Zatímco globálně jsou zřejmě nejprodávanější černé modely telefonů, různé barvy iPhone umožňují svým majitelům nejen vyniknout mezi ostatními, ale také jim poskytují opakované vizuální potěšení a zlepšení nálady při každodenním používání telefonu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení