Výběr barvy iPhonu

Zákazník si vybírá iPhone podle generace, ceny, parametrů fotoaparátu, displeje, baterie, u zánovních nebo použitých telefonů samozřejmě hraje velkou roli stav telefonu. Důležitý je pro kupujícího ale i výběr barvy, která upevňuje jeho vztah k zařízení. Barva může navíc s ohledem na svoji oblíbenost a tím skladovou dostupnost způsobit rozdílné ceny jinak parametrově stejných modelů.

Jaká je nejoblíbenější barva iPhonu?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Oblíbenost barev u zákazníků se často liší podle geografické polohy prodeje a je samozřejmě ovlivněna nabídkou barev aktuální modelové řady iPhonu. Apple navíc nezveřejňuje informace o prodejnosti barev. A i kdyby tomu tak bylo, tyto prodejní údaje nemusí odrážet preference zákazníků nakupujících použité iPhony.

Níže jsou existující barvy jednotlivých modelů z naší nabídky a několik poznámek u novějších generací, které lze vyčíst z dostupných zdrojů a které si nekladou nárok na objektivnost.

iPhone 12 Pro a Pro Max

Grafitový , stříbrný , zlatý , tmavě modrý

U tohoto modelu je oblíbená modrá a zlatá. Modrá zřejmě vzhledem k tomu, že tento odstín byl nově představen až u této generace. Tmavě modré iPhony jsou elegantní a poutavé a nepodobají se žádným jiným modelům iPhonů na trhu. Zlatá je vyhledávaná, protože je známkou modelů vyšší třídy a vyjadřuje výjimečnost.

iPhone 12 a 12 Mini

Bílý , černý , tmavě modrý , zelený , červený , fialový (od 2021)

Zákazníci mají rádi bílé, červené a modré modely. Modré ze stejných důvodů jako u vyššího modelu. Nákupem červené verze zákazník přispívá na boj s pandemiemi. Menší oblibu má zelená.

iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Vesmírně šedý , stříbrný , zlatý , půlnočně zelený

Oblíbená jsou zlatá a stříbrná provedení z již uvedených důvodů - nabízejí prvotřídní vzhled a dojem.

iPhone 11

Bílý , černý , zelený , žlutý , červený , fialový

Nejčastější (konzervativní) volbou jsou bílá a černá, které jsou u základních řad trvale oblíbené. Vyhledávané jsou také červená a fialová, která se u iPhonu 11 objevila poprvé. Nejméně oblíbená je žlutá a zelená, i když ta byla také u tohoto modelu novinkou.

iPhone XS a XS Max

Vesmírně šedý , stříbrný , zlatý

Návrat luxusní zlaté barvy.

iPhone XR

Bílý , černý , modrý , žlutý , červený , korálový

Bílá se objevuje u iPhonu teprve podruhé. Světlý odstín modré a korálová se již u pozdějších generací neobjevily, takže zajišťují originalitu a snadné rozpoznání verze iPhonu.

iPhone X

Vesmírně šedý , stříbrný

Omezení palety jen na dvě barvy nevyvolalo u zákazníků nadšení.

iPhone 8

Vesmírně šedý , stříbrný , zlatý , červený

Nový světlejší odstín zlaté s nádechem mědi, jinak oproti předchozím generacím nic nového.

iPhone SE

Bílý , černý , červený ,

Klasická trojice barev - konzervativní černá a vzhledově čistá bílá, se kterými nemůžete nic pokazit a k tomu navíc pro odvážlivce výrazná červená.

První iPhone byl nabízen v jediné černé barvě. Ve čtvrté verzi přibyla bílá a v páté verzi další barvy. Zatímco globálně jsou zřejmě nejprodávanější černé modely telefonů, různé barvy iPhone umožňují svým majitelům nejen vyniknout mezi ostatními, ale také jim poskytují opakované vizuální potěšení a zlepšení nálady při každodenním používání telefonu.

Zpět do obchodu