Použité nebo repasované iPhony? Jaký je mezi nimi rozdíl?

IPhone je takovou legendou mezi mobilními telefony. Elektronika s výkonným operačním systémem a šikovným cloudovým úložištěm. Zároveň je často oceňovaný pro svůj elegantní vzhled a kvalitní fotoaparát. A ano i v tomto případě platí, že kvalita odpovídá ceně. Pro spoustu z nás je jeho pořizovací cena příliš vysoká. Jsou ale i cesty, jak si ho pořídit za již přijatelnou částku. Vyplatí se koupě použitého, nebo repasovaného mobilu?

Co je to repasovaný iPhone?

Repasovaný iPhone je použitý iPhone, který je renovovaný do původního stavu. Komponenty, které jsou poškozené, jsou nahrazeny za nové a vzhledově tak vypadá jako nový. Může obsahovat nějaké lehké znaky použití.

(Ne)vyplatí se repasovaný iPhone?

Repasovaný iPhone je jistě dobrý kauf pro lidi, kteří ocení kvalitu, ale nemohou si dovolit za mobil dát celou výplatu, možná i dvě. Jaká jsou úskalí repasovaného zařízení? Repasovaný kus samozřejmě není kusem novým. Známky poškození mohou být viditelné. Je otázka, jestli se zákazník dokáže smířit s nějakou formou oděrky, nebo škrábance. Druhou nevýhodou je životnost baterie. Baterie jsou obecně problémem u chytrých telefonů a u iPhonu obzvláště. „Nový“ iPhone pravděpodobně nebude mít baterii v 100%  kondici. Většina prodejců slibuje stav baterie nad 85 %.

A jaké jsou výhody repasovaného iPhonu? Přístupný a kvalitní mobil za skvělou cenu. To je nabídka, která se neodmítá. Většina těchto mobilů ani není dlouze využívána. Znaky používání jsou běžnou součástí života elektroniky. Přiznejme si, že i na novém telefonu byste měli oděrku pravděpodobně během prvních pár dní. Takže vzhledově opravdu působí jako nový telefon. Jestli patříte mezi milovníky Apple a nemáte dostatečné finance, koupě repasovaného iPhonu je cesta pro vás.

Co je to použitý iPhone?

Použitý iPhone vlastnil již někdo jiný. Oproti repasovanému mobilu nemá vyměněné poškozené součásti, jelikož je rovnou prodáván ve skvělém stavu a výměna komponentů není potřeba. Jakožto použitý telefon se dá koupit i nevyužívaný iPhone. Pouhé rozbalení totiž snižuje jeho cenu. Typů použitých telefonů je více, ale ve všech stádiích na nich nejsou vidět známky použití a jsou ve výborném stavu.

Proč se vyplatí Použitý iPhone?

Použitý iPhone je vhodnou alternativou při kupování kvalitního telefonu. IPhony mají výborný operační systém, který je vývojáři udržován i pro starší typy telefonů. Právě z tohoto důvodu je zrovna iPhone ideálním mobilem k repasování či k prodeji již využívaného kusu. Použitý telefon je vždy testován, aby se předešlo jakýmkoliv problémům, které nemusí být na první pohled zřejmé a jakýkoliv důvěryhodný e-shop k nim dodává minimálně roční záruku.

Rizikem může být nákup od fyzické osoby. V takovém případě nezískáte záruku a nevíte, jestli neobdržíte zničené zařízení. Proto je dobré koupit použitý telefon raději od ověřených prodejců s použitými iPhony.

Zpět do obchodu