Jak (ne)ušetřit na koupi repasovaného iPhonu

Jak (ne)ušetřit na koupi repasovaného iPhonu

Nedávno jsme se v našem magazínu zabývali obecnými rozdíly mezi repasovanými a zánovními nebo použitými iPhony, aniž bychom dávali některému typu přednost. Protože v našem obchodě prodáváme jen iPhony, které nejsou repasované, chtěli bychom uvést několik důvodů, které nás k tomu vedou.

Jako repasované se označují iPhony, které jsou opravované, přesněji u kterých byly vyměněny vadné díly. Můžou být levnější než nerepasované, ale jsou často opravované ručně, není zaručen původ použitých součástek nebo jsou díly převzaty z jiných nefunkčních iPhonů, což vše má vliv na jejich spolehlivost a životnost a tím na délku poskytované záruky, která může být omezená nebo dokonce žádná.

Z nezávislých testů repasovaných iPhonů vyplývá, že jejich kvalita se mnohdy velmi liší. Popisy v internetovém obchodě nebývají dostatečně podrobné, aby zákazník zjistil, co bylo u nabízeného kusu opravováno a vyměňováno. Vlivem použití nepůvodních dílů můžou mít navíc repasovaná zařízení snížený výkon a pak již rozdíl v ceně nemusí být tak výhodný.

Abychom byli objektivní, tak musíme říct, že existují firmy (včetně samotné firmy Apple), které provádí certifikované repasování s běžnou délkou záruky, tam ale už cena nevychází tak příznivě. Takové iPhony mají číslo modelu začínající písmenem F, zatímco originální varianty mají první písmeno M (číslo modelu lze najít v Nastavení - Obecné - Informace).

Na druhé straně námi nabízené nerepasované iPhony mají originální součástky, kvalitou odpovídající pověsti firmy Apple, a záruku na ně poskytujeme vždy nejméně 1 rok. V rozbalené variantě jsou prakticky nové, neaktivované. Levnější než nové jsou jen proto, protože byly rozbaleny z původní folie.

IPhony nabízené v zánovním stavu jsou skoro nové a stejně jako kusy označené jako použité jsou aktivované a samozřejmě také neporušené. Všechny námi prodávané zánovní i použité iPhony jsou našimi techniky pečlivě zkontrolovány a označeny svým stavem. Testuje se více než 50 hardwarových i softwarových funkcí včetně toho, jestli se nejedná o ukradený kus nebo jestli mobil nebyl pod vodou.

Provádíme nepřetržitý průzkum trhu a snažíme se využít všechny příležitosti, abychom vám mohli nabídnout co nejlevnější a zároveň co nejkvalitnější zánovní nebo použité kousky, u kterých je zaručena jejich originalita, tedy nejsou repasované.

Shrnutí porovnání variant:
Zánovní, použitý iPhone Necertifikovaně repasovaný iPhone
pečlivě kontrolován zběžně kontrolován
uvedený stav stav nemusí být uveden
původní, originální díly neznámý původ dílů
neopravován (neotvírán) opravován
záruka nejméně 1 rok omezená záruka
dlouhá životnost nejasná životnost
odolnost proti vniku vody snížená odolnost proti vniku vody

 

Náš krátký článek na téma repasovaných mobilů můžeme uzavřít tvrzením, že u repasovaných iPhonů je nutno pozorně hlídat, kdo a jak prováděl repasování a jakým způsobem se poté mobil testoval. To pro zákazníka nemusí být zrovna jednoduché a zjišťovat to může být nad jeho síly.

Naopak u zánovních nebo použitých iPhonů je zaručena původnost dílů, takže nebezpečí snížení výkonu nebo zkrácení životnosti nehrozí. Proto koupě zánovního nebo použitého iPhonu, který samozřejmě prošel pečlivou kontrolou, je jistější volba. Důkazem správnosti naší cesty je, že iPhoneMarket.cz získal prestižní certifikát Heureky Ověřeno zákazníky, kterého bylo dosaženo díky kladné zpětné vazbě reálných kupujících, jejichž hodnocení našeho obchodu si můžete snadno ověřit.

Zpět do obchodu