Dostaňte iPhone do správné kondice

Apple iPhone se bezpochyby řadí mezi nejkvalitnější telefony současné doby. Přesto ale potřebují patřičnou péči, aby byly iPhony schopny udržovat krok s náročností používání. V našem článku se proto podíváme na to, jak dostat iPhone do správné kondice a jaké kroky je k tomu důležité učinit.

Fotky jsou žrout místa

Velmi dobře to znáte. Jste na zajímavé akci, na večerním posezení s přáteli nebo třeba na výletě s rodinou. U těchto příležitostí vyfotíte celou řadu zajímavých snímků, některé jsou povedené, jiné méně. A právě fotografie zabírají značnou část místa ve vašem iPhonu. Abyste neměli problém s místem, doporučujeme projít galerii a některé fotografie promazat. Budete překvapeni, kolik místa nakonec uspoříte.

Pokud si myslíte, že fotografie upotřebíte všechny, zkontrolujte si, zda se fotografie zálohují na iCloud. V takovém případě dojde k zálohování fotek do cloudu, zatímco v samotném zařízení zůstanou fotografie v menších rozlišení. To pak znamená, že fotografie nezaberou tolik místa.

Nesmíme zapomínat na soubory

Vedle samotných fotografií máme v iPhonech také celou řadu dalších souborů, které zabírají mnoho místa. Může se jednat o nejrůznější videa, filmy ale také pracovní a školní dokumenty. V případě, že tyto soubory nepotřebujete, také je doporučujeme promazat. Výrazně tím snížíte zatížení paměti telefonu.

Pryč s nepotřebnými aplikacemi

Známe to všichni. Projíždíme AppStore, zaujme nás nějaká aplikace, a tak se rozhodneme, že ji musíme mít. Po čase nás ale aplikace z nějakého důvodu omrzí ale v telefonu i nadále zůstává. V takovém případě je vhodné iPhone čas od času projít, abyste nepotřebné aplikace odinstalovali a data aplikací smazali.

Možná budete překvapeni, ale občasné promazání aplikací a jejich dat uspoří na vašem iPhonu další místo, které pak můžete využít na důležitější aplikace. Telefon se pak také zrychlí, což zase umožní rychlejší a přívětivější používání.

Telefon pravidelně aktualizujte

Vyřešili jsme již promazání fotografií a nepotřebných souborů. Odinstalovali jsme aplikace a smazali jejich data. Co nyní? Zapomínat nesmíte ani na pravidelné aktualizace. Kdykoli vám iPhone nabídne aktualizaci telefonu, neváhejte a co nejdříve jej aktualizujte. Aktualizace jsou pak důležité také pro správné zabezpečení telefonu. Můžete si pak být skutečně jisti, že váš iPhone využívá svůj potenciál na maximum a zároveň je dostatečně chráněný.

Pár slov na závěr

Správná starostlivost o telefon není žádná věda. Věřte ale, že telefon vám za správné používání a občasnou péči poděkuje. Navíc sami zjistíte, že telefon se zrychlí a vy z jeho používání budete mít ještě lepší prožitek.

 

Zpět do obchodu